Wielka Racza w chmurach – Dalekie Horyzonty
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wielka Racza w chmurach

Trasa: Rycerka Górna – Wielka Racza – Przegibek

Dystans: ok. 20 km

Po długim okresie upałów, nastąpiło znaczne ochłodzenie i wreszcie można ruszyć na szlaki. Tym razem zdecydowałem się na Beskid Żywiecki.. a konkretnie, za cel wybrałem wznoszącą się na podnad 1200 m npm Wielką Racze. Trasa zaczyna się w Rycerce Górnej Kolonii, gdzie ma swój początek żółty szlak, wiodący na szczyt wzniesienia.. i jego będziemy się trzymać.. dopiero od momentu dojścia do schroniska, zaczynamy się kierować szlakiem czerwonym, który będzie nas prowadził przez większość trasy, aż do Przełęczy Przegibek. Całość można prześledzić na podstawie przebiegu z GPS.

 

racza01

Jeżeli chodzi o atrakcyjność trasy dałbym jej 4 gwiazdki na 5 możliwych. Zarówno widoki, jak i urozmaicenie terenu przez który przebiega nasz szlak jest bardzo na plus. Największe trudności może sprawić fakt, że niemal do samego końca trasa ma charakter interwału – zjazd, podjazd.. podjazdy może i niezbyt strome, ale błoto i korzenie skutecznie mogą dać się we znaki osobom słabo przygotowanym kondycyjnie, jak i technicznie. Polecam wszystkim!

racza02

racza03
Podjazd pod Wielką Racze nie sprawia jakichś wielkich trudności technicznych, ale jest dość wyczerpujący, głównie za sprawą nachylenia i długości.

racza04

racza05
Szlak nagle skręca w prawo i zmienia swój charakter na wąską, korzeniastą ścieżkę

racza06
Pod samym schroniskiem na krótkim odcinku trzeba wnosić rower na górę

racza07

racza08

racza09

racza10
Zjazd w kierunku Małej Raczy

racza11
Hala na Małej Raczy

racza12

racza13

racza14

racza15

racza16

racza17
Widok na Przełęcz Przegibek

racza18

racza19
Schronisko na Przegibku

racza20
Genialny zjazd zielonym szlakiem do Rycerki Górnej

racza21
Kręty, szybki, najeżony atrakcjami.. Zajebisty!Skomentuj

(Adres nie będzie upubliczniony)